Wylewki jastrychowe

Pod każdą podłogą niezbędne jest wytrzymałe i stabilne podłoże. Niezależnie czy są to kafelki, panele lub parkiet, czy jest to podłoga domu, garażu lub tarasu to wylewka jastrychowa stanie na wysokości zadania.

Posadzka jastrychowa, zwana też betonową jest sprawdzonym i wszechstronnym rozwiązaniem. Stosowana w budownictwie od dekad i wciąż udoskonalana jest materiałem, na którym można polegać. Uznawana za wylewkę półpłynną na bazie cementu jest rozwiązaniem ekonomicznym oraz ekologicznym.

Jastrych. Zalety posadzek betonowych

Jastrychy betonowe są łatwe do wyłożenia, samopoziomujące, przy czym tworzą gładką i równą powierzchnię. Beton jest odporny na wszelkie warunki atmosferyczne więc znajduje zastosowanie i w pomieszczeniach o dużej wilgotności, jak łazienki czy przy podłogach wystawionych na działanie niskich temperatur, jak na tarasach. Wysoka wytrzymałość wylewki jastrychowej sprawia, że znajdzie też zastosowanie w pomieszczeniach o dużym natężeniu pracy, jak w garażach czy warsztatach.

Użytkowanie wylewek betonowych

Ważnym elementem posadzki betonowej jest konieczność zastosowania zbrojenia. Ze swojej natury beton ma tendencję do kurczenia się z czasem, a dobrze wyłożone zbrojenie temu zapobiegnie.

Jastrychy betonowe samopoziomujące różnią się drastycznie w grubości warstwy. Wiele zależy od użytej technologii przy produkcji, jednak nie można zapomnieć o różnicach pomiędzy pomieszczeniami i ich przeznaczeniem. Za przykład można przyjąć pokój dziecięcy, gdzie już 2 centymetrowa warstwa wylewki jastrychowej jest wystarczająca, w przeciwieństwie do warsztatu czy garażu, gdzie warstwa jastrychu może dochodzić do 7 centymetrów. Dlatego też warto zdać się na opinię specjalistów, którzy doradzą gdzie centymetr więcej bądź mniej zrobi znaczącą różnicę.

Kosztem za wysoką wszechstronność, ekonomiczność i ekologiczność jastrychu betonowego jest jego stosunkowo długi czas schnięcia. Po nałożeniu warstwy posadzki betonowej dalsze prace można wznowić dopiero po upływie około 28 dni. Jednak gdy czas nie nagli nie jest to wysoka cena.

W DAGBUD mamy wieloletnie i bogate doświadczenie z jastrychami. Oprócz wylewek betonowych w ofercie mamy jeszcze między innymi wylewki anhydrytowe.