Wylewki anhydrytowe

Podłoga stanowi podstawowy element wszystkich domów i mieszkań, zatem niezwykle ważne jest, aby tworzyła stabilne i równe podparcie pod wybrane wykończenie. Dlatego w naszej ofercie znajdą Państwo wylewki anhydrytowe, dedykowane budownictwu różnego rodzaju.

Wylewka anhydrytowa, inaczej zwana wylewką samopoziomującą, wytworzona na bazie nowoczesnego materiału, jakim jest spoiwo anhydrytowe. Wykorzystywana może być na podkładach podłogowych każdego typu, w różnego rodzaju budownictwie – domkach jednorodzinnych, budynkach o dużej powierzchni czy budynkach użyteczności publicznej. Posadzka anhydrytowa wyróżnia się łatwością nakładania, co pozwala obniżyć koszty wykonania całości.

Zalety posadzek anhydrytowych

Posadzka anhydrytowa posiada więcej zalet niż posadzka betonowa. Po pierwsze, stanowi wytrzymały, niewymagający zbrojenia podkład pod różnego rodzaju wykończenia – płytki, parkiet czy panele, a dzięki podwyższonej przenikalności ciepła z powodzeniem można ją stosować na ogrzewanie podłogowe.

Po drugie, wylewka samopoziomująca, dzięki swojej płynności nie wymaga dużego nakładu pracy, ponieważ bardzo łatwo się rozprowadza, pozostawiając powierzchnię niezwykle gładką. Pozwala ona także na oszczędność czasu – schnie wylewka anhydrytowa ok. 48 godzin. Mówiąc o oszczędności, nie można zapomnieć również o oszczędności materiału, jaką zapewnia wylewka anhydrytowa. Grubość warstwy wylewanej wynosi ok. 35 mm na warstwie izolacyjnej, a nad przewodami grzewczymi ok. 30 ‑ 40 mm.

Użytkowanie i pielęgnacja wylewek samopoziomujących

Przez pierwsze 2 dni po wylaniu, posadzka anhydrytowa powinna być chroniona przed silnymi przeciągami, zalaniem wodą, zimnem, podmuchami wiatru i bezpośrednim nasłonecznieniem. W późniejszym okresie, pomieszczenie, w którym zastosowana została wylewka anhydrytowa, należy regularnie wietrzyć. Dalsze prace możliwe są po 4 dniach, a pełne obciążenie posadzki po 28 dniach od momentu wbudowania. Warto mieć na uwadze, że posadzka anhydrytowa nie powinna być stosowana w pomieszczeniach, w których istnieje ryzyko stałego bezpośredniego oddziaływania wilgoci i zwilżania wodą.

W DAGBUD wykonujemy usługi budowlane oraz remontowe z zastosowaniem m.in. wylewek anhydrytowych. Słupsk i okolice to miejsca, w których działamy.

ASA -Atest

Karta_Agilia_Sols_A

Poradnik_Techniczny_Agilia_Sols_A