Tynki, elewacje

W ofercie naszej firmy znajdą Państwo zarówno wykończenie elewacji, jak i tynkowanie wewnętrzne. Dysponujemy wysokiej jakości materiałami, które zachowują swoje parametry niezmiennie przez wiele lat. Zapewniamy trwałość wykonania połączoną z ekonomią. Słupsk, Ustka i ich najbliższe okolice to miejsca, w których oferujemy nasze usługi.

Zewnętrzna elewacja domu jest jego wizytówką, dlatego warto zadbać o to, aby wykończenie elewacji było efektowne i trwałe. Niezwykle istotną rolę odgrywają tu odpowiednio dobrane tynki zewnętrzne.

Wykończenie elewacji krok po kroku

Elewacje służą głównie ochronie ścian zewnętrznych budynku przed mechanicznymi uszkodzeniami oraz działaniem czynników atmosferycznych. Wykańcza się je po zakończeniu wszelkich prac mokrych. Doskonały sposób na wykończenie wielu rodzajów ścian zewnętrznych – zarówno jedno-, dwu-, jak i trójwarstwowych stanowi tynkowanie. Tynki zewnętrzne dobrze wyglądają zarówno na domach klasycznych, jak i nowoczesnych. Najczęściej na ściany zewnętrzne kładzie się tynki cienkowarstwowe. Aby cieszyć się nie tylko trwałą, ale także piękną elewacją własnego domu, wykończenie elewacji warto dobrać także kolorystycznie np. do koloru okien, drzwi lub pokrycia dachu.

Tynki wewnętrzne – wykonanie

Tynkowanie wewnętrzne służy jako pierwszy etap wykończenia ścian, sufitów oraz innych elementów architektonicznych znajdujących się wewnątrz domu. Tynki wewnętrzne mają kilka rodzajów, które różnią się m.in. właściwościami oraz sposobem nakładania. Tynki cementowo-wapienne nakładać można w każdym rodzaju pomieszczeń, zarówno suchych, jak i wilgotnych, a czas ich obróbki wynosi kilka godzin. Tynki wapienne, mimo że charakteryzują się mniejszą wytrzymałością na uszkodzenia niż tynki cementowo-wapienne, dobrze przepuszczają parę wodną, co pozwala na naturalną regulację wilgotności powietrza w pomieszczeniach. Dodatkowo wapienne tynki wewnętrzne dobrze się urabia, dlatego łatwo nadać im wybraną formę. Tynki gipsowe uznaje się za produkt zdrowy i ekologiczny. Polecane są do niewielkich, suchych powierzchni, coraz częściej wykorzystywane są także podczas remontów. Z kolei tynki gliniane układa się okazjonalnie, głównie w wybranych suchych pomieszczeniach mieszkalnych lub relaksacyjnych.