Budowa domów

Budowa domu to dla wielu osób jedno z największych życiowych przedsięwzięć. W DAGBUD doskonale o tym wiemy, dlatego w naszej ofercie znajduje się kompleksowa budowa domów murowanych. Główny obszar naszego działania to Słupsk i Ustka, ale usługi świadczymy także w okolicach tych miast. Prowadzony przez nas proces budowlany charakteryzuje wysoki profesjonalizm, doświadczeni pracownicy oraz wykorzystanie najwyższej jakości materiałów, dlatego z nami stawianie domu jest naprawdę proste!

Podczas budowania domu, najważniejszą decyzją jest wybór odpowiedniej technologii. W Polsce najpopularniejsza się budowa domów murowanych. I nic w tym dziwnego, bo ta tradycyjna technologia idealnie sprawdza się w naszych warunkach klimatycznych.

Budowa domu murowanego – dlaczego warto?

Stawianie domu murowanego to przedsięwzięcie mogące pochwalić się szeroką gamą zalet. Metodę tę cechuje dobra akumulacyjność cieplna, co oznacza, że w okresie letnim murowane ściany zabezpieczają budynek przed nadmiernym nagrzewaniem, dzięki czemu w jego wnętrzu panuje przyjemna temperatura. Z kolei zimą następuje wolniejsza utrata ciepła niż ma to miejsce, chociażby w przypadku domów szkieletowych czy domów drewnianych. Wszystko to bezpośrednio przekłada się na wysokość rachunków za ogrzewanie.

Trwałość to kolejna cecha, jaką wyróżnia się budowa domu murowanego. Grube, murowane ściany są niezwykle solidnym rozwiązaniem, dlatego nie straszne im nawet bardzo niekorzystne warunki pogodowe. Warto zadbać o to, aby stawianie domu było inwestycją na lata, zapewniającą bezpieczeństwo i komfort użytkowy.

Budowa domów murowanych to także duża dostępność projektowa, dzięki czemu klienci wybierać mogą z niemal niezliczonej ilości projektów budowlanych. Każdy więc może dopasować projekt wymarzonego domu do swoich potrzeb i upodobań.

Stawianie domu murowanego krok po kroku

Budowa pod klucz, czyli do stanu, w którym mieszkańcy mogą wprowadzać się do domu, wymaga przejścia przez kilka etapów. Całe przedsięwzięcie zaczyna się od pozyskania pozwolenia na budowę, zebrania odpowiednich dokumentów oraz zamówienia i adaptacji projektu. Po załatwieniu wszystkich formalności należy zgłosić rozpoczęcie robót budowlanych, po czym czas na podjęcie konkretnych prac budowlanych – od stanu zero, przez stan surowy otwarty oraz instalacje i suche tynki, po prace wykończeniowe i montażowe. Aby budowa domu przebiegła sprawnie, niezwykle istotne jest odpowiednie zaplanowanie wszystkich tych etapów.