Pianobeton

Piana AIRIUM jest dostarczana na miejsce wbudowania przy pomocy węża. Precyzyjnie wypełnia wszystkie szczeliny i dopasowuje się do kształtów posadzek jak i stropów. Dokładnie otula wszystkie instalacje leżące na stropie.

AIRIUM™
nowy wymiar izolacji

Ekologiczna alternatywa styropianu oraz wełny mineralnej. Airium jest pierwszym produktem termoizolacyjnym o gęstości 70-300 kg/m3, którego podstawowym składnikiem jest cement. Mineralna piana o niskiej gęstości cechuje się dobrym współczynnikiem izolacyjności termicznej, trwałością, ognioodpornością oraz szerokim zastosowaniem – od podłóg przez elementy ścienne aż po dach. Przyjazna dla środowiska, w 100% poddaje się recyklingowi.

Airium Truck

Piana produkowana bezpośrednio na budowie z mobilnej wytwórni – Airium truck, wylewana bezpośrednio w miejscu wbudowania. Pozwala to na optymalne dostosowanie gęstości do wymagań aplikacji oraz dokładne wypełnienie dowolnego kształtu i miejsc trudnodostępnych. Również w związku z tym nie są generowane odpady na budowie.

Uniwersalność

Piana izolacyjna AIRIUM to materiał termoizolacyjny o szerokim zakresie stosowania. Może być wykorzystany zarówno do wykonywania izolacji podłóg, poddaszy i tarasów na dachach, jak i pustaków ściennych, a także innych elementów prefabrykowanych.

Jej zaletą jest możliwość projektowania materiału o różnych wytrzymałościach i parametrach izolacyjności cieplnej, bezpieczeństwo dla zdrowia oraz środowiska naturalnego (w 100 poddaje się recyklingowi, ma bardzo niski ślad węglowy, potwierdzony deklaracją EPD uzyskaną we Francji). Piana AIRIUM jest wytwarzana na placu budowy, nie wymaga magazynowania (ogranicza tym samym możliwość kradzieży i zniszczeń składowanych materiałów budowlanych) i nie generuje odpadów. Budowa z udziałem AIRIUM to obniżenie kosztów transportu oraz ilości potrzebnego miejsca. Jest to szczególnie istotne w przypadku renowacji zabytkowych budynków czy budowy nowych obiektów w ciasnych centrach miast.