Dachy

Pokrycia dachowe stanowią zwieńczenie bryły praktycznie każdego budynku. Mimo że dachy widoczne są właściwie na każdym kroku, ich wznoszenie jest procesem dość skomplikowanym i wieloetapowym. W naszej firmie oferujemy kompleksowe usługi dekarskie – kładziemy zarówno pokrycia dachowe, jak również zajmujemy się remontem starych.

Dachy są integralną i niezwykle ważną częścią każdego budynku, stanowiąc jego zwieńczenie. Budowa dachu jest najczęściej określana na podstawie całego projektu domu, a jej rodzaj typowany w zależności o miejsca budowy i wybrane stylu nieruchomości.

Pokrycia dachowe – rodzaje

Rodzaje pokryć dachowych różnią się między sobą nie tylko ceną, wzorem i kolorem, ale także trwałością oraz parametrami technicznymi. Blachodachówka jest dość tanim i łatwym do położenia materiałem. Doskonale ukrywa także ewentualne nierówności dachu i wybacza błędy, dlatego pokrycie dachu blachodachówką jest najczęściej stosowanym rozwiązaniem.

Coraz popularniejsze w ostatnich latach staje się także pokrycie dachu dachówką ceramicznąPokrycia dachowe tego rodzaju są odporne na zmiany temperatur i działanie UV, stosuje się je głównie wtedy, gdy dachy mają powyżej 15 stopni spadku. Wyróżnia je także bardzo dobre działanie akustyczne oraz termiczne. Z kolei pokrycie dachu blachą jest rozwiązaniem trwalszym i tańszym niż dachówka ceramiczna. Blacha jest lekka i łatwa w transporcie, i ma wiele wariantów do wyboru.

Usługi dekarskie, czyli nie tylko pokrycia dachowe

Pokrycia dachowe to jedno, ponieważ do wykończenia dachu potrzeba jeszcze kilka istotnych elementów – rynien, obróbek blacharskich oraz podbitki. Solidność wszystkich tych materiałów zapewnia zabezpieczenie dachu przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi i uszkodzeniami mechanicznymi. Dachy wykonane przez specjalistów oferujących usługi dekarskie zapewniają bezawaryjne użytkowanie przez długie lata. Dlatego przy budowie dachu warto zwrócić się o pomoc do fachowców. W DAGBUD pomożemy dobrać właściwe pokrycia dachowe do wybranego projektu, zapewniamy także kompleksowe usługi dekarskieSłupsk, Ustka i okolice to miejsca, w których działamy.